Najlepsze techniki konturowania brwi

Uroda

Często niewielka zmiana w kształcie lub kolorze brwi może w ogromny sposób wpłynąć na wygląd całej twarzy. Dobrze skonturowane brwi podkreślają piękno oczu oraz dodają wyrazistości całości. Dlatego warto znać najlepsze techniki konturowania brwi, które umożliwią uzyskanie pożądanego efektu.

  1. Wyszukaj idealny kształt brwi dla swojej twarzy

Pierwszym krokiem w konturowaniu brwi jest znalezienie idealnego kształtu, który pasuje do kształtu Twojej twarzy. Na rynku dostępne są różne produkty do konturowania, takie jak kredki, cienie, woski i żele. Każdy produkt posiada inny stopień pigmentacji i trwałości, co umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów. Wybierz technikę, która najbardziej Ci odpowiada oraz produkt, który zapewni Ci pożądany efekt.

  1. Przygotuj brwi do konturowania

Przed rozpoczęciem konturowania, koniecznie wykonaj kilka prostych zabiegów kosmetycznych, które pomogą Ci uzyskać idealnie skonturowane brwi. Zacznij od oczyszczenia skóry i brwi z resztek kosmetyków. Woski i żele do brwi działają na wilgotnej skórze i włosach, dlatego dobrze jest na początku opryskać skórę wokół brwi lekko nawilżonym wacikiem. Następnie przyczesz włoski przy pomocy szczoteczki lub grzebienia do brwi, aby uzyskać pożądany kształt.

  1. Konturowanie brwi kredką

Kredka to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do konturowania brwi. Aby uzyskać pożądany efekt, należy wybrać kolor, który najlepiej dopasuje się do Twojego koloru włosów. Kredka do brwi powinna mieć miękki koniec, dzięki czemu ułatwi namalowanie precyzyjnych linii. Zaczynamy od mierzenia wysokości naszej tęczówki – zaznaczamy tam namiotem cech długość całej brwi. Dzięki temu mamy pewność, że brwi zaczynają się w tym samym miejscu. Następnie odmierzamy kolejne punkty – tym razem skupiając się na kącie zewnętrznym oka i zamykając linie. Kredką nakładamy cienką warstwę na zainstalowane wcześniej punkty lub plamy – w ten sposób zagęszczamy włoski, a zawsze trzymamy się osnowy.

  1. Konturowanie brwi cieniami

Cienie to kolejny kosmetyk służący do konturowania brwi. Dostępne są w wiele różnych odcieniach, dzięki czemu każda z nas znajdzie idealny kolor dla siebie. Do przygotowania brwi używamy jednego z cieni w sposób analogiczny do kredki. Kawę odcień nakładamy delikatnym pędzelkiem na brwi i blendujemy do uzyskania naturalnego efektu. Zawsze warto przy okazji przyciąć włoski a następnie dostosować pozostałe włoski do nowego kształtu.

  1. Konturowanie brwi za pomocą wosków i żeli

Woski i żele do brwi to kosmetyki o dłuższej trwałości niż cienie i kredki. Są one idealne dla wszystkich, którzy poszukują produktu o innej konsystencji niż kosmetyki w słoiczkach. Wosk lub żel nakłada się za pomocą aplikatora, rozpoczynając od środka brwi i delikatnie rozprowadzając produkt do zewnętrznych krawędzi. Dzięki temu uzyskasz trwały efekt i dodasz brwiom struktury i wyrazistości.

Wniosek

Skonturowane brwi dokładają urody każdej twarzy. Dlatego ważne jest, aby każda kobieta wiedziała, jak działać z kredkami, cieniami, woskami i żelami, aby uzyskać pożądany efekt, który będzie dobry i trwały. Odpowiednio skonturowane brwi sprawią, że Twoje spojrzenie nabierze wyrazistości, a cała twarz stanie się bardziej piękna i atrakcyjna.