Pielęgnacja skóry wokół oczu: porady i rekomendacje

Uroda

Pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu jest równie ważna jak dbanie o resztę skóry twarzy. Wokół oczu skóra jest szczególnie cienka i delikatna, co oznacza, że wymaga specjalnej uwagi. W tym artykule przedstawiamy porady i rekomendacje dotyczące pielęgnacji skóry wokół oczu, które pomogą utrzymać jej młody wygląd i zapobiec powstawaniu zmarszczek.

  1. Zadbaj o nawilżenie skóry wokół oczu.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wygląd skóry wokół oczu jest jej nawilżenie. Sucha skóra pod oczami może powodować swędzenie, pieczenie oraz pojawienie się linii i zmarszczek. Dlatego koniecznie należy zadbać o dostarczenie skórze odpowiedniej dawki nawilżenia. Wybierz krem do pielęgnacji, który zawiera substancje nawilżające, takie jak kwas hialuronowy lub gliceryna.

  1. Stosuj specjalny krem pod oczy.

Kremy do twarzy nie zawsze nadają się do stosowania wokół oczu, ponieważ skóra w tej okolicy jest bardzo delikatna. Dlatego warto zainwestować w specjalny krem do pielęgnacji skóry wokół oczu. Krem ten ma lżejszą, bardziej delikatną formułę, która nie podrażnia skóry. Ponadto, większość kremów pod oczy zawiera specjalne składniki, które pomagają zwalczać problemy związane z tą okolicą.

  1. Stosuj krem pod oczy regularnie, rano i wieczorem.

Nawet najlepszy krem do pielęgnacji skóry wokół oczu nie zadziała, jeśli nie będzie stosowany regularnie. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy stosować krem dwa razy dziennie – rano i wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry. Stosowanie kremu na okolicę oczu rano pomoże zminimalizować opuchnięcia i cienie pod oczami, a wieczorem pomoże zregenerować skórę.

  1. Unikaj dotykania skóry wokół oczu.

Niezależnie od tego, czy świszczysz, wycierasz oczy, czy makijaż, warto unikać dotykania skóry wokół oczu. Wszelkie naciski i pocieranie mogą powodować podrażnienie i powstawanie drobnych linii, a nawet zmarszczek. W przypadku makijażu należy sięgnąć po delikatny produkt, który nie podrażnia skóry i nie wysusza jej.

  1. Zerwij z paleniem tytoniu.

Palenie tytoniu ma negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu, a także na wygląd skóry. Papierosy zawierają liczne substancje, które ściągają skórę, osłabiając jej elastyczność. Powoduje to powstawanie zmarszczek, zwłaszcza wokół warg i oczu. Dlatego, jeśli chcesz utrzymać młody wygląd skóry wokół oczu, musisz zerwać z nałogiem palenia.