Jak wybrać odpowiedni kolor cieni do powiek

Uroda

Wybór koloru cieni do powiek to dla wielu kobiet nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele odcieni i faktur, a każdy z nich może odmieniać nasz wygląd. Jednak jak dobrać odpowiedni kolor cieni do powiek i w jaki sposób podkreślić nasze atuty? Oto kilka wskazówek na ten temat.

  1. Według typu urody

Każdy typ urody ma swoje specyfiki, dlatego warto poznać swój typ i wybierać kolory cieni do powiek według jego wskazań. Dla osób o typie urody wiosna najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe odcienie, natomiast dla osób o typie lato – chłodne, stonowane kolory. Osoby o typie jesień powinny postawić na ciepłe, ziemiste barwy, a zimą – na kontrastowe, mocne barwy.

  1. Według koloru oczu

Znane jest powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy, ale również kolorem oczu można się kierować, wybierając cienie do powiek. Jeśli dysponujemy oczami niebieskimi, sprawdzą się cienie o ciepłych tonach, takich jak brązy, złote czy pomarańczowe. Oczy zielone będą korzystnie wyglądać z cieniami w odcieniach lawendowego lub fioletowego. Dla oczu brązowych najlepiej będą się nadawały cienie w kolorze bursztynu lub oliwkowe.

  1. Według okazji

Odpowiedni kolor cieni do powiek zależy również od okazji, na którą się przygotowujemy. Na co dzień warto postawić na delikatną, naturalną formułę, która podkreśli urodę, ale jej nie zdominuje. Na specjalne okazje można zaś przetestować niestandardowe rozwiązania, np. smokey eye w odważnym kolorze.

  1. Stosowanie kolorów kontrastowych

Chcąc zaskakiwać i wyglądać modnie, można poeksperymentować z kolorami kontrastowymi, np. połączyć pastelowy odcień z mocnymi kolorami, takimi jak czerwień czy bordo. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością kontrastowych kolorów, aby całość nadal tworzyła spójną całość.

  1. Najważniejsze wskazówki

Ostatecznie najważniejsze jest, aby dobrać kolor cieni do powiek tak, aby był on zgodny z naszą karnacją, kolorem oczu oraz okazją, na jaką się przygotowujemy. Warto wybierać kolory, które nam odpowiadają i czujemy się w nich komfortowo. Ponadto nie zapominajmy o jakości kosmetyków, na które decydujemy się – lepiej wydać więcej pieniędzy na produkt wysokiej jakości, który przetrwa więcej niż jeden sezon.