Naturalne metody wybielania zębów

Uroda

Naturalne sposoby na rozjaśnienie zębów

Piękne, białe zęby to marzenie większości osób. Dlatego też na rynku pojawiło się mnóstwo produktów wybielających, jednak ich skuteczność i bezpieczeństwo dla uzębienia pozostawiają wiele do życzenia. Na szczęście istnieją naturalne metody wybielania zębów, które są bezpieczne i skuteczne. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

  1. Olejowanie ust

Olejowanie ust to starożytna indyjska praktyka polegająca na płukaniu ust olejem roślinnym, takim jak olej kokosowy, sezamowy lub słonecznikowy. Olejowanie ust pomaga usunąć toksyny z jamy ustnej i dezynfekuje zęby oraz dziąsła. Regularne olejowanie ust może również rozjaśnić zęby.

Jak to zrobić? Nałóż w ustach łyżeczkę oleju roślinnego i płucz usta nim przez około 15-20 minut. Po tym czasie, ale nie połykaj oleju, lecz wypluj go do kosza.

  1. Soda oczyszczona z wodą

Soda oczyszczona to skuteczny naturalny środek czyszczący, który jest również stosowany jako składnik w wielu produktach wybielających. Łącząc sodę oczyszczoną z wodą, otrzymujemy skuteczne środki do wybielania zębów.

Jak to zrobić? Nałóż trochę sody na mokrą szczoteczkę i szczotkuj zęby przez około dwie minuty. Następnie dobrze wypłucz jamę ustną wodą.

  1. Owoce i warzywa

Niektóre owoce i warzywa mogą działać jak naturalne wybielacze zębów. Do takich owoców należą truskawki, ananasy i papaja. Natomiast do warzyw, które pomogą rozjaśnić głównie nadwyrężone zęby przez palenie papierosów, lub picie mocnej herbaty lub kawy, należą marchewki i seler.

  1. Kora dębu

Kora dębu od dawna była stosowana w celu wybielania zębów, jeśli jest to stosowane wraz z olejem kokosowym lub wodą utworzymy pastę, która będzie w stanie usunąć przebarwienia z powierzchni zębów.

Jak to zrobić? Nałóż kilka kropel oleju kokosowego na sutkę pierwszego palca i potrze rub po niej kory dębu, a następnie przetrzyj nimi zęby. Uważaj by nie zeskrobywać szkliwa zębowego.

  1. Wieloczęściowa pasta do zębów

Istnieją też gotowe naturalne pasty do zębów, które zawierają składniki, takie jak sproszkowane skorupki orzecha włoskiego i węgiel drzewny, które mogą pomóc w wybielaniu zębów.

Podsumowując, naturalne metody wybielania zębów nie tylko są bezpieczne i skuteczne, ale również łatwo dostępne. Warto wypróbować jedną z wyżej wymienionych metod, aby osiągnąć białe i zdrowe zęby, a tym samym cieszyć się pięknym uśmiechem.