Grzybica pod pachami

Uroda

Grzybica to zakaźna infekcja grzybicza, którą wywołują grzyby z gatunku Trichophyton, zwłaszcza T. rubrum. Istnieją trzy główne rodzaje grzybicy – grzybica stóp (stopa sportowca), grzybica paznokci (grzybica paznokci) i grzybica skóry (grzybica skóry).

Grzybica stóp jest najczęstszą formą grzybicy i zwykle występuje między palcami. Grzybica rozwija się w ciepłych, wilgotnych miejscach, takich jak buty, skarpety i pościel. Grzybica może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w tym na skórę głowy, pachwiny, pośladki, górne części ramion, twarz i klatkę piersiową. Najczęściej występuje u dzieci i osób starszych, choć każdy może się nią zarazić.

Symptomy

Pojawienie się czerwonej, swędzącej wysypki na stopach.

Zwykle diagnozowana jest przez lekarza.

Zapobieganie

Utrzymuj swoje stopy w czystości.

Unikaj noszenia butów, które są zbyt ciasne.

Często myj stopy, zwłaszcza przed pójściem spać.

Leczenie

Pozbądź się grzybicy, dokładnie czyszcząc stopy i nakładając krem przeciwgrzybiczny na dotknięte miejsce.

Jeśli zauważysz, że grzybica rozprzestrzenia się na inne części ciała, ważne jest, aby leczyć skórę kremami przeciwgrzybicznymi.

Jest to bardzo częsty problem dla tych, którzy używają dezodorantów i antyperspirantów i może prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych.

Nie należy drapać tego obszaru i nie używać alkoholu, aby pozbyć się grzybicy, ponieważ może to spowodować dalsze szkody dla organizmu.

Wnioski:

Jest to bardzo powszechny stan, który dotyka stóp i można go łatwo leczyć. Ważne jest jednak, aby zadbać o dotknięty obszar. Leczenie może być wykonane przez mycie dotkniętego obszaru z łagodnym mydłem i wodą.