Naturalne metody wybielania zębów: Śnieżnobiały uśmiech bez chemii

Uroda

Naturalne metody wybielania zębów: Śnieżnobiały uśmiech bez chemii

Każdy marzy o pięknym i zadbanym uśmiechu. Zazwyczaj chcemy, aby nasze zęby były białe i lśniące, ale nie każdy ma taką samą genetykę lub przeszłość stomatologiczną. Szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznej i płukanie ustami nie zawsze wystarcza, aby osiągnąć pożądany efekt. Wiele osób sięga po szkodliwe i drogie metody związane z chemią, ale warto znać naturalne sposoby na wybielanie zębów.

Czym jest naturalne wybielanie zębów?

Naturalne wybielanie zębów to proces polegający na usunięciu plam i przebarwień za pomocą naturalnych produktów. Te metody są bezpieczne i skuteczne, a także łatwo dostępne. Dzięki naturalnym metodą wybielania zębów zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz szkodliwych składników.

Środki na naturalne wybielanie zębów:

 1. Węgiel aktywny
  Węgiel aktywny to naturalny produkt, który skutecznie usuwa przebarwienia na zębach. Ze względu na właściwości absorbujące, węgiel aktywny pochłania toksyny i zanieczyszczenia, które zbierają się na powierzchni zębów. Do jego zastosowania należy namoczenie szczoteczki w wodzie i posypanie jej węglem aktywnym, a następnie umycie zgodnie z procedurą.

 2. Olejowanie ust
  Olejowanie ust to nowoczesna forma wybielania zębów za pomocą naturalnych produktów. Polega to na wyciągnięciu przez ust, wąchając lub żując olej kokosowy na około 20 minut. Dzięki temu procesowi olej wyłapując bakterie i toksyny wybija je na zewnątrz chroniąc zęby, a także redukuje ilość bakterii w jamie ustnej.

 3. Sok z cytryny i soda oczyszczona
  Sok z cytryny, który posiada właściwości ściągające i wybielające pozwala na naturalne wybielanie zębów. Rozcieńczony wodą sok z cytryny połączony z sodą oczyszczoną tworzy skuteczną mieszankę, która usuwa przebarwienia, a także hamuje tworzenie się osadów nazębnych. Mieszankę tą można oczyścić zęby kilka razy w miesiącu.

 4. Jabłka i selera
  Jabłka są dziecinnie łatwe do podgryzania ale mają bardzo wiele zastosowań. Zalecane są w diecie osób z problemami z zębami i dziąślami. Zjadanie jabłka miętówek jest także dobre dla wybielania zębów. Szczególnie seler ma wiele własności oczyszczających i rozjaśniających.

 5. Ziarenka jagodę
  Ziarenka jagodę i truskawki mogą pomóc w naturalnym wybielania zębów. Zawiera ona kwas salicylowy, który nie tylko usuwa plamy ze zębów, ale także pomaga chronić uzębienie przed próchnicą.

Podsumowanie

Naturalne metody wybielania zębów są doskonałą alternatywą dla metody związaną z chemią. Wszystkie zestawienie naturalnych produktów, które mogą pozwalać na dbanie o uśmiech, ale może trzeba do nich podejść indywidualnie przez co niektóre mogą wiązać się z alergią lub nadwrażliwością. Przy regularnym stosowaniu naturalnych metod, można uzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech bez chemii.