Sposoby na zniwelowanie zmarszczek mimicznych

Uroda

ZMARSZCZKI MIMICZNE – JAK IM PRZEDZIĘBRAĆ?

Zmarszczki mimiczne to plaga każdej osoby, która ma już za sobą 30 urodziny. Powstają na skutek powtarzania tych samych ruchów mimicznych, a pojawienie się ich u niektórych osób może być dziedziczne. Choć ich przyczyna może być różna, to sposoby na zniwelowanie ich pojawienia się są podobne.

W DIECIE TKWI SIŁA

Już sama dieta może wpłynąć na wygląd naszej skóry. Najważniejszym składnikiem, który odpowiada za regenerację skóry, jest białko. Warto więc włączyć do naszej diety wędliny czy kurczaka. Dodatkowo, warto sięgnąć po warzywa i owoce, które są źródłami witaminy A, E i C, od których zależy jędrność skóry. W diecie warto także unikać słodyczy i innych produktów wysokoprzetworzonych, ponieważ podnoszą one poziom cukru we krwi, co prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia się skóry.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zniwelowanie zmarszczek mimicznych jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia takie jak joga czy pilates, które skupiają się na rozciąganiu mięśni, pomagają w walce z nadmiernym napięciem mięśni twarzy. Warto także pamiętać o właściwym spięciu mięśni brzucha i pośladków, ponieważ to one mają wpływ na ułożenie naszego ciała, a w konsekwencji i napięcie mięśni twarzy.

NATURALNE ŁAGODZIDŁA PRZY GŁADZIE CZOŁA

Sięgnięcie po naturalne preparaty może również pomóc w zniwelowaniu zmarszczek mimicznych na czole. Warto zwrócić uwagę na skład naturalnych kosmetyków i wybrać te, które oprócz działania ujędrniającego zawierają w sobie kwas hialuronowy, witaminy A i E, czy rośliny które działają kojąco na skórę.

BOTOX I INNE METODY INWAZYJNE

Niektórzy decydują się na bardziej inwazyjne metody walki z przyspieszonym procesem starzenia się skóry i sięgają po botox czy kwas hialuronowy. To zabiegi medyczne, które blokują lub spowalniają procesy odpowiedzialne za pojawienie się zmarszczek mimicznych. Decyzja o podjęciu takiego kroku należy tylko i wyłącznie do pacjenta i powinna być poprzedzona dokładna konsultacją ze specjalistą.

PODSUMOWANIE

Przyspieszony proces starzenia się skóry i pojawienie się zmarszczek mimicznych to temat, który dotyczy wielu z nas. Kluczem do ich zapobiegania jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i wybieranie odpowiednich kosmetyków. Decyzja o zastosowaniu bardziej inwazyjnych metod walki z tym problemem należy tylko i wyłącznie do pacjenta, ale zawsze powinna być poprzedzona konsultacją ze specjalistą. Pamiętajmy również, że każda zmarszczka, to nasza historia, która przecież nie zawsze musi być zła.