Trendy w makijażu na różne okazje

Uroda

Obecnie makijaż stał się nieodłącznym elementem życia każdej kobiety. Właściwie dobrane kosmetyki i ich aplikacja pozwala każdej z nas poczuć się pięknie i pewnie w każdej sytuacji. Trendy w makijażu zmieniają się co sezon, a co za tym idzie, trzeba być na bieżąco, aby wyglądać modnie i stylowo nie tylko na co dzień, ale również na różnych okolicznościach.

 1. Trendy makijażowe – co warto wiedzieć?
  Wraz z pojawieniem się w social media coraz większej ilości ekspertek od makijażu, trendy zmieniają się coraz szybciej. Współcześnie, jeden sezon przynosi różne trendy – od bardzo naturalnego looku, przez kolory pastelowe, po intensywny makijaż. Ważne jest, aby wybierać te trendy, które najlepiej pasują do naszej urody i stylu życia.

 2. Makijaż dzienny – naturalny i świeży look
  Makijaż dzienny powinien być możliwie najbardziej naturalny. Warto wybrać kosmetyki, które podkreślą nasze najlepsze cechy, ale bez przesady. Oprócz dobrego krycia, ważne są cieniowanie, oświetlenie i wygladzanie. Podstawą makijażu dziennego jest róż w kremie, tusz do rzęs, pomada do ust, cień i kredka do brwi oraz podkład.

W przypadku makijażu dziennego, dobrym wyborem jest również BB cream. Jest to lekka baza pod makijaż, która optycznie poprawia kolor skóry, a zarazem stanowi dla niej ochronę. W przypadku naskórka trądzikowego warto wybrać kosmetyki redukujące zaczerwienienia i matujące.

 1. Makijaż wieczorowy – stylizacja na imprezę czy elegancką kolację
  Makijaż wieczorowy powinien być bardziej wyrazisty niż dzienny. Najważniejsze, aby był dobrze dopasowany do sukienki i okoliczności. W makijażu wieczorowym postaw na tępe, mocne smoky eyes lub czerwoną szminkę. Makijaż wieczorny charakteryzuje się ciemniejszymi i intensywnymi kolorami.

Jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, warto postawić na klasyczne połączenie – ciemny cień do powiek, czerwoną szminkę i róż do kości policzkowych. Jeśli jesteśmy fankami błyszczyków, warto wybrać delikatny i naturalny odcień, który nie przytłoczy naszego wyglądu.

 1. Makijaż na wesele – elegancja i subtelność
  Makijaż na wesele powinien być elegancki i zmysłowy. Najważniejsze, aby był trwały i odporny na wzloty i upadki emocji. Makijaż powinien przetrwać całą noc i wyglądać tak samo pięknie jak na początku wesela.

Makijaż na wesele może być bardziej wyrazisty niż na co dzień, ale powinien zachować subtelność i elegancję. Najważniejsze są tutaj odpowiednio dobrane kosmetyki i ich dobre nałożenie. Na wesele warto postawić na rzucający się w oczy kolor szminki i wyjątkowo podkreślone oczy.

 1. Makijaż na sesję fotograficzną – delikatność i precyzja
  Makijaż na sesję fotograficzną powinien być bardzo precyzyjny. Dobrze nałożony musi wyglądać z różnych perspektyw i w różnych oświetleniach. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty. Najważniejsze to zachować naturalność, a jednocześnie podkreślić najważniejsze cechy twarzy.

Podsumowując, makijaż powinien być wyrazem naszej osobowości i jednocześnie pasować do danej okazji. Współcześnie, trendy w makijażu zmieniają się bardzo szybko, dlatego warto być na bieżąco i wybierać kosmetyki, które są nam niezbędne w danej sytuacji. Nie zapominajmy również o tym, że dobrze dobrane kosmetyki i ich aplikacja mogą poprawić nasze samopoczucie i pewność siebie.