Jak uzyskać naturalny efekt brwi

Uroda

Naturalność zawsze w modzie – jak uzyskać naturalny efekt brwi?

Brwi odgrywają ogromną rolę w naszym wyglądzie i mogą całkowicie zmienić nasz wizerunek. Jednak modne tendencje w kwestii wyglądu brwi nieustannie się zmieniają, przez co ciężko zdecydować, jakie jest idealne ich kształtowanie i koloryzacja. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać naturalny efekt swoich brwi.

  1. Odpowiedni kształt brwi

Wszystko zaczyna się od kształtu brwi. Wyróżniamy kilka rodzajów kształtów brwi – łukowate, prostokątne, zaokrąglone i skośne. Jednak idealny kształt brwi powinien być dostosowany do kształtu twarzy. Trójkatną twarz ostry łuk brwi powiększy. A z kolei okrągła twarz wymaga łuku wyraźnie zaznaczonego i niezbyt szerokiego.

  1. Przyciemnianie koloru

Jeśli masz jasne brwi lub chcesz wzmocnić ich kolor, możesz użyć kosmetyków do brwi w odpowiednim kolorze, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z ciemnością. Lepszym rozwiązaniem są farby do brwi wraz ze stojącą aplikacją i gotowym kolorem, który w połączeniu z kolorem naturalnym swojego odcienia uzyskuje naturalny efekt.

  1. Wyretuszowanie brwi

Najlepszym sposobem na uzyskanie naturalnego efektu brwi jest wyretuszowanie ich według swego naturalnego kształtu. Odcinek pomiędzy brwiami powinien być niewielki, a ponadto linia ewentualnie odchodząca od linii łuku brwiowego powinna być lekko spadająca.

  1. Wypełnianie brwi

Wypełnienie brwi może być bardzo pomocne, szczególnie w przypadku, gdy część brwi jest ubytkowa lub mało widoczna. W takim przypadku mogą pomóc kosmetyki, np. cienie do brwi lub roboty. Warto pamiętać, że wykonanie tego zabiegu powinno wyglądać jak naturalne, niewidoczne na wierzchu brwi.

Podsumowanie

Idealny naturalny efekt brwi zależy od naturalnego kształtu twarzy. Dostosowanie do niego kształtu brwi jaki zostanie uzyskany, przyciemnianie koloru lub wypełnianie ubytków pomaga uzyskać pożądany efekt. Najważniejsza jednak jest naturalność – nigdy nie warto przesadzać z kosmetykami, które powinny tylko podkreślić naturalny urok twoich brwi.