Sposoby na pozbycie się cellulitu: Skuteczne rozwiązania

Uroda

Cellulit to jedna z największych zmór kobiecej populacji, niezależnie od wieku czy wagi. Jest to problem, z którym borykają się kobiety niezależnie od stylu życia, diety czy poziomu aktywności fizycznej. Niemniej jednak, istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu. W artykule przedstawimy 5 takich rozwiązań.

  1. Zdrowa dieta jako sposób na pozbycie się cellulitu

Odżywianie ma ogromny wpływ na skład naszego ciała, a tym samym na pojawianie się cellulitu. Dieta bogata w tłuszcze nasycone i przetworzoną żywność jest wręcz gwarantem pojawienie się “pomarańczowej skórki”. Aby zmniejszyć objawy cellulitu, warto zrezygnować z jedzenia takiej żywności i skupić się na jadłospisie bogatym w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze. To pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia ciała i z mniejszych ilości tkanki tłuszczowej.

  1. Ćwiczenia fizyczne – jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu

Regularna aktywność fizyczna to kolejny skuteczny sposób na walkę z cellulitem. Możliwości są liczne – od treningów siłowych po jogging, pływanie, jazdę na rowerze czy zajęcia fitness. Najważniejsze, aby ćwiczenia były wykonywane regularnie i z umiarem. Dobrym pomysłem może być również skorzystanie z usług trenera personalnego, który pomoże nam dobrze dobrać treningi do naszych potrzeb.

  • Ćwiczenia rozciągające – Takie jak joga, Pilates czy stretching pomogą nam w rozluźnieniu mięśni, a tym samym zwiększą elastyczność skóry. Co w efekcie zredukuje widoczność cellulitu.

  • Trening siłowy – Aktywność fizyczna na maszynach, waga, ćwiczenia z gumami oraz własnym ciężarem ciała pozwoli na wzmocnienie tkanki mięśniowej co w efekcie zredukuje “pomarańczową skórkę”.

  1. Masaże i zabiegi kosmetyczne

Kolejnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest korzystanie z masażu czy zabiegów kosmetycznych. Do najskuteczniejszych można zaliczyć:

  • Masaż limfatyczny – pozwoli na usprawnienie krążenia limfatycznego i poprawienie odpływu limfy z organizmu co może zredukować obrzęki oraz zmniejszyć widoczność cellulitu.

  • Masaż próżniowy – to zabieg wykorzystujący podciśnienie. Polega on na ujędrnianiu i wygładzaniu skóry poprzez pobudzanie krążenia, co w efekcie może przyczynić się do zmniejszenia cellulitu.

  • Peelingi – dzięki nim zlikwidujemy martwy naskórek oraz zwiększymy elastyczność skóry, co przyczyni się do zredukowania “pomarańczowej skórki”.

  1. Unikanie palenia papierosów i alkoholu

Nawet mimo braku bezpośredniego powiązania alkoholu i palenia papierosów z cellulitem, to jednak spożywanie alkoholu i palenie papierosów przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry. Z tego powodu, aby skutecznie pozbyć się cellulitu, warto zrezygnować z tych nałogów.

  1. Zdrowy styl życia i redukcja stresu

Ostatnim sposobem na walkę z cellulitem jest zastosowanie zdrowego stylu życia oraz redukcja poziomu stresu. Zbyt duża ilość stresu i niewystarczający sen przyczyniają się do pogorszenia kondycji skóry. Dlatego warto starać się prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o odpoczynek oraz unikać sytuacji stresujących.

Podsumowując, walka z cellulitem to długi proces, wymagający stałych działań oraz sporej ilości cierpliwości. Jednakże, stosując się do powyższych sposobów, będziemy mieli znacznie większą szansę na skuteczne pozbycie się “pomarańczowej skórki”.