Trendy w makijażu na specjalne okazje

Uroda

W dzisiejszych czasach zwracamy ogromną uwagę na wygląd, dlatego makijaż jest ważnym elementem przygotowań do specjalnych okazji. Każda pani chce wyglądać pięknie i ponętnie, dlatego warto znać najnowsze trendy w makijażu. W tym artykule przedstawimy najważniejsze kierunki w dziedzinie makijażu na specjalne okazje.

I. Naturalny makijaż
Naturalność to trend, który wciąż jest nadrzędnym w modzie i makijażu. Kobiety chcą wyglądać pięknie, ale nie chcą, aby była to zbyt oczywista sztuczność. Dlatego przeważają delikatne, naturalne i subtelne odcienie. Naturalny makijaż to ukrywanie ewentualnych niedoskonałości skóry, podkreślenie kształtu oczu i podkreślenie ust. Delikatne, pastelowe kolory są bardzo modne i dodają uroku.

II. Smoky eyes
Nie można zapomnieć o tak zwanym “smoky eyes”, czyli makijażu, który podkreśla i powiększa oczy. To klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Jednak od kilku sezonów smoky eyes zyskało nową odsłonę, a mianowicie wersję podkreślającą na górnym i dolnym powiece. Ciemne, wyraziste cienie, takie jak odcienie czarne, grafitowe, brązowe, cappuccino czy szare, to nieodłączny element makijażu na specjalne okazje.

III. Czerwona szminka
Czerwona szminka to już niemal klasyka, której nie możemy zapomnieć. To element, który od lat króluje na czerwonych dywanach i imprezach galowych. Czerwień, tak jak i klasyczny kolor czerń, to uniwersalna i ponadczasowa, która pasuje do każdego rodzaju urody i można ją dobrać do każdej kreacji. Natomiast ważne jest, aby kolor pasował do karnacji i nie przytłaczał makijażu.

IV. Glitter
To też nowość w makijażu na specjalne okazje i must have w tym sezonie. To element, który w ciągu chwili zamienia makijaż zwykłego na niezapomniany. Sztuczne cienie, błyskotki i brokaty to świetny sposób na podkreślenie spojrzenia, a zarazem dodanie uroku i fantastycznego efektu glam. Podobne efekty uzyskamy stosując tusz do rzęs z brokatem lub podkreślając makijaż oczu błyszczącymi cieniami.

V. Trend orientalny
W ostatnim czasie trendem w makijażu na specjalne okazje jest makijaż inspirowany kulturą orientalną. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku stosowanie mocnego eyelinera, odważnych kolorów oraz intrygujących wzorów. Matowe cienie (od ciemnej zieleni, przez fiolety i szarą, aż do limonki i fuksji) a także dodatki brokatu to obowiązkowy element orientalnego makijażu.

Podsumowanie
W makijażu na specjalne okazje nie ma jednego, idealnego rozwiązania. Ważne, aby dostosować makijaż do swojego typu urody, wyglądu czy okoliczności. Ważną kwestią jest nie przesadzanie z ilością kosmetyków oraz zachowanie równowagi między subtelnością i wyczuciem a efektem, jakiego oczekujemy. Zdradziliśmy najważniejsze trendy, które warto poznać i wykorzystać w swoim makijażu na specjalne okazje.