Relaks dla ciała i umysłu: Znajdź swoje sposoby

Uroda

Zabiegi relaksacyjne dla zapracowanego umysłu i napiętego ciała

Coraz więcej osób pracuje w trybie 24/7, co oznacza, że jest ciągle pod presją, stresującymi sytuacjami i ogromną ilością pracy do wykonania. W takim tempie życia ciężko znaleźć czas i sposób na pełen odpoczynek. Dlatego istotne jest, aby dbać o swoje ciało i umysł, znaleźć swój sposób na relaks i wyciszenie.

  1. Medytacja – poprzez wizualizację i skupienie na oddechu, można odłączyć się od rzeczywistości i złapać chwilę spokoju. Częsta praktyka medytacji zmniejsza poziom stresu oraz poprawia samopoczucie.

  2. Masaże – sposób na odprężenie mięśni i zapomnienie o bólu. Masaże całego ciała lub wybrane partie poprawiają krążenie krwi, redukują stres oraz poprawiają elastyczność skóry.

• Masaż relaksacyjny – głównie kierowany do osób przygnębionych, zestresowanych, przepracowanych. Masaż relaksacyjny zwiększa poziom endorfin, co wpływa pozytywnie na nastrój i poziom energii.

• Masaż tajski – bardzo intensywny, osadzony w tradycji medycyny chińskiej i ajurwedy. Masaż tajski stosowany jest w przypadku bólu kręgosłupa, pleców, rąk i nóg czy obniżenia nastroju.

  1. Yoga – cicha medytacja, zestaw różnorodnych i umiarkowanych ćwiczeń, trzymających ciało w dobrej kondycji oraz wprowadzających w stan wyciszenia i relaksu.

  2. Sauna lub hammam – pobyt w saunie lub hammamie wycisza i oczyszcza ciało z toksyn, pobudza krążenie krwi, redukuje stres i reguluje ciśnienie.

  3. Spa day – dzień spędzony w spa to wyjątkowy czas dla ciała i umysłu. Relaksująca muzyka, masaże, aromatyczne olejki, kąpiele w wannie z piankami, sauny oraz wiele innych zabiegów, pozwalają na w pełni zrelaksować się i zapomnieć o problemach.

Podsumowanie

Relaksacja to proces niezbędny dla naszego ciała i umysłu. Szukając swojego sposobu na odprężenie, warto dokładnie przemyśleć, jakie potrzebujemy zabiegi relaksacyjne, dopasować je do naszych potrzeb, upodobań i możliwości finansowych. Każdy z wymienionych sposobów na relaks może by też częścią naszego codziennego życia.